ИҖТИМАГЫЙ-СӘЯСИ ГОМУМТАТАР ГАЗЕТАСЫ

31.05.2013 11:07

1 июльдә  Казансу буендагы ЗАГС ачыла

читать полный текст...



30.05.2013 19:42

31 майда Татарстанда һава торышы кискен бозылачак

читать полный текст...



30.05.2013 16:52

Сабантуйга сигез көн калды

читать полный текст...



30.05.2013 15:45

Эшмәкәрләр өчен уңайлы шәһәрләр исемелегендә Казан тагын түбән төшкән

читать полный текст...



30.05.2013 13:00

Композитор Шамил Тимербулатов юл фаҗигасендә һәлак булды

читать полный текст...



30.05.2013 10:59

Бал корты чакса нишләргә?

читать полный текст...



29.05.2013 01:11

Р.Кадыйров: “Сурковка Чечня башлыгы урынын бирер идем”. Д.Песков: “Бу - абсурд”


читать полный текст...



28.05.2013 16:36

“Нәүрүз”гә санаулы көннәр кала

 

читать полный текст...



28.05.2013 15:21

Җитәкчегә биш елдан артык эшләү тыела

читать полный текст...



28.05.2013 11:34

“Шәрә укучы” белән мэр тәрбияви әңгәмә үткәргән

читать полный текст...



28.05.2013 10:18

Универсиаданы хәрби һава көчләре саклаячак

читать полный текст...



27.05.2013 18:21

Казан кинофестивале ленталарын идеологик яктан тикшерәләр

читать полный текст...



Показано с 4789 по 4800 из 4818 новостей
Страницы: < предыдущая следующая > ... 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402

"Ватаным Татарстан" газетасының Муса Җәлил истәлегенә уздырылучы турнир җиңүчеләре ачыкланды

 

Командалар беренчелеген Теләче егетләре отты. Икенче урында – Актаныш. Әлмәтләр исә өченче булды.

Бүген Актанышта узган “Ватаным Татарстан” газетасы гамәлгә куйган Муса Җәлил исемендәге милли көрәш бәйгесенең җиңүчеләре билгеле.

 Исемлекне тәкъдим итәбез:

 60 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын - Милютин Тимур (Әлмәт)

2 урын – Гайнеев Дмитрий (Лаеш)

3 урын – Гыйниятуллин Фирзәр (Теләче), Нургалиев Раббани (Актаныш)

 65 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Мортазин Искәндәр (Актаныш)

2 урын – Закиров Илнар (Алексеевск)

3 урын – Локманов Шамил (Теләче), Ганиев Ранил (Кама Тамагы)

 70 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Сәләхов Рөстәм (Яңа Чишмә)

2 урын – Кәримуллин Динар (Теләче)

3 урын – Зәйнәшев Равил (Яр Чаллы), Хәйриев Данил (Балык Бистәсе)

 75 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Зөлкәрнәев Артур (Теләче)

2 урын – Кәримов Марат (Әлмәт)

3 урын – Садыков Рамазан (Яңа Савин), Гобәйдуллин Илнур (Кукмара)

 80 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Кәлимуллин Ренас (Теләче)

2 урын – Шакиров Роберт (Яр Чаллы)

3 урын – Гәбдерәшитов Азат (Актаныш), Хәдиев Айзат (Арча)

 85 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Сәләхетдинов Раил (Кукмара)

2 урын – Галимуллин Ранис (Теләче)

3 урын – Зарипов Илназ (Саба), Әсхәдуллин Салават (Балтач)

 90 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Галимов Илнар (Актаныш)

2 урын – Төхвәтуллин Илмир (Яңа Савин)

3 урын – Гозәеров Марсель (Әлмәт), Сираев Раил (Актаныш)

 100 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Сыртаев Айнур (Чистай)

2 урын – Мусин Булат (Яңа Савин)

3 урын – Закиров Данис (Саба), Әдиятуллин Дамир (Әлмәт)

 130 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Галләмов Муса (Теләче)

2 урын – Нургалиев Раил (Биектау)

3 урын – Сагиров Раил (Спасс), Рафиков Валерий (Актаныш)

 130 кг нан югары үлчәү авырлыгы:

1 урын – Мөхәммәтҗанов Марат (Түбән Кама)

2 урын – Фәйзуллин Фәрхәт (Питрәч)

3 урын – Гыйләҗетдинов Ранис (Яр Чаллы), Воронов Радик (Тукай)

Командалар буенча беренче урында Теләче районы, икенче - Актаныш, өченче урында - Әлмәт районы.

Бу хакта тулырак: https://tatar-inform.tatar/news/2019/02/15/180919/

Архив

Котлыйбыз!