ИҖТИМАГЫЙ-СӘЯСИ ГОМУМТАТАР ГАЗЕТАСЫ

◄ башка яңалыклар

Татарстан Президенты «Динамо-ГАП» командасын Россия чемпионатында җиңүе белән котлады

Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов Казанның «Динамо-Гипронииавиапром» командасын хатын-кызлар арасында чирәмдәге хоккей буенча Россия чемпионатында җиңүләре белән котлады, дип хәбәр итә республика башлыгының матбугат хезмәте.

Котлау телеграммасы ТР “Динамо” физкультура-спорт җәмгыяте Советы Рәисе, ТР Президенты Аппараты җитәкчесе Әсгать Сәфәровка, “Казан Гипронииавиапром” генераль директоры, “Динамо-Гипронииавиапром” клубы президенты Борис Тихомиров, клубның баш тренеры Валентина Апельганецка, Казан командасы уенчылары һәм хезмәткәрләре исеменә юлланды. “Озак көттерелгән әлеге җиңү клуб коллективының, талантлы спортчылар, югары дәрәҗәдә профессиональ тренерлар штабының, чирәм хоккее федерациясе һәм “Динамо” җәмгыятенең бердәм эш нәтиҗәсенә әйләнде, диелә котлауда. – Барыгызга да – нәтиҗәле, әйбәт эш өчен, кызларга – матур уеннары, җиңү шатлыгы һәм республикабыз белән горурлану мөмкинлеге бирүләре өчен рәхмәт!”


Мәскәү өлкәсендә «Динамо-Гипронииавиапром»ның «Динамо-Электросталь» командасын 2:0 исәбе белән җиңде һәм хатын-кызлар командалары арасында Чирәмдәге хоккей буенча Россия чемпионы булды. Казан клубы тарихында тәүге җиңү әле бу.


Бу язманы шәхси сәхифәгезгә дә урнаштырыгыз:

"Ватаным Татарстан" газетасының Муса Җәлил истәлегенә уздырылучы турнир җиңүчеләре ачыкланды

 

Командалар беренчелеген Теләче егетләре отты. Икенче урында – Актаныш. Әлмәтләр исә өченче булды.

Бүген Актанышта узган “Ватаным Татарстан” газетасы гамәлгә куйган Муса Җәлил исемендәге милли көрәш бәйгесенең җиңүчеләре билгеле.

 Исемлекне тәкъдим итәбез:

 60 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын - Милютин Тимур (Әлмәт)

2 урын – Гайнеев Дмитрий (Лаеш)

3 урын – Гыйниятуллин Фирзәр (Теләче), Нургалиев Раббани (Актаныш)

 65 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Мортазин Искәндәр (Актаныш)

2 урын – Закиров Илнар (Алексеевск)

3 урын – Локманов Шамил (Теләче), Ганиев Ранил (Кама Тамагы)

 70 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Сәләхов Рөстәм (Яңа Чишмә)

2 урын – Кәримуллин Динар (Теләче)

3 урын – Зәйнәшев Равил (Яр Чаллы), Хәйриев Данил (Балык Бистәсе)

 75 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Зөлкәрнәев Артур (Теләче)

2 урын – Кәримов Марат (Әлмәт)

3 урын – Садыков Рамазан (Яңа Савин), Гобәйдуллин Илнур (Кукмара)

 80 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Кәлимуллин Ренас (Теләче)

2 урын – Шакиров Роберт (Яр Чаллы)

3 урын – Гәбдерәшитов Азат (Актаныш), Хәдиев Айзат (Арча)

 85 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Сәләхетдинов Раил (Кукмара)

2 урын – Галимуллин Ранис (Теләче)

3 урын – Зарипов Илназ (Саба), Әсхәдуллин Салават (Балтач)

 90 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Галимов Илнар (Актаныш)

2 урын – Төхвәтуллин Илмир (Яңа Савин)

3 урын – Гозәеров Марсель (Әлмәт), Сираев Раил (Актаныш)

 100 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Сыртаев Айнур (Чистай)

2 урын – Мусин Булат (Яңа Савин)

3 урын – Закиров Данис (Саба), Әдиятуллин Дамир (Әлмәт)

 130 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Галләмов Муса (Теләче)

2 урын – Нургалиев Раил (Биектау)

3 урын – Сагиров Раил (Спасс), Рафиков Валерий (Актаныш)

 130 кг нан югары үлчәү авырлыгы:

1 урын – Мөхәммәтҗанов Марат (Түбән Кама)

2 урын – Фәйзуллин Фәрхәт (Питрәч)

3 урын – Гыйләҗетдинов Ранис (Яр Чаллы), Воронов Радик (Тукай)

Командалар буенча беренче урында Теләче районы, икенче - Актаныш, өченче урында - Әлмәт районы.

Бу хакта тулырак: https://tatar-inform.tatar/news/2019/02/15/180919/

Архив

Котлыйбыз!